• Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
      • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
      • William Shakespear
      • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
      • Poslanie Materskej školy

• Poslaním Materskej školy je napĺňanie cieľov školského vzdelávacieho programu – Ateliér nášho života spolu s cieľmi rozširujúceho programu emocionálneho rozvoja – Ateliér srdiečok, ktorých  hlavným mottom sú slová Jamesa Dobsona:

„Rozhodujúcim kľúčom v kompletnej výchove je schopnosť pozerať sa na svet očami dieťaťa, vidieť a cítiť to, čo vidí a cíti ono.

• Keď je osamelé, potrebuje našu spoločnosť.
        • Keď je neposlušné, potrebuje našu pomoc, aby sa naučilo ovládať hnutie svojej mysle.
        • Keď má strach, potrebuje bezpečie nášho objatia.
        • Keď je zvedavé, potrebuje naše trpezlivé vysvetlenie.
        • Keď je šťastné,  potrebuje  sa so svojou  radosťou   podeliť   s tými, ktorých miluje.
        • Vychovávať zdravé deti je z tohto pohľadu vysoko zložitým umením, ktoré od človeka vyžaduje hlbokú múdrosť, trpezlivosť, obetavosť a lásku.“

Aby škola mohla plniť svoje poslanie, smerovať k vízii, musí uznávať a riadiť sa vo svojej práci nasledovnými hodnotami:

• Dieťa je jedinečná, plnohodnotná, sebarealizujúca osobnosť
        • Akceptácia, empatia, kongruencia – humanistické princípy
        • Rovnosť šancí – rôznosť prístupov
        • Vzájomná úcta a zodpovednosť
        • Solidarita a spolupatričnosť
        • Dynamické hľadanie a nachádzanie seba samého
        • Asertivita a prosociálnosť
        • Reflexia a sebareflexia
        • Pozitívna klíma školy

Vlastné ciele materskej školy :

• podporovať vyvážený, celostný osobnostný rozvoj dieťaťa s prihliadnutím na jeho potreby